Get Adobe Flash player

Door de Historische kring Ursem is een speciale herdenkingskrant uitgebracht over de vliegtuigcrash op 29 juni 1944. Veel research en voorbereidingswerkzaamheden voor deze uitgave zijn door Nico Mulder (oprichter van het Willem Versteegh Eskader) verricht. 
Met toestemming van de Historische Kring Ursem kunt U op deze site de tekst van deze krant lezen.
Hieronder ziet U een verkleinde weergave van het uit 6 pagina's bestaande krantje. 
Als U op een pagina klikt wordt een goed leesbaar .pdf bestand geopend.

Lees meer

Op de site van de geschiedenisbank-nh (website is gesloten) onder de rubriek actueel (april 2007) is de krant ook te zien als Word document.

De inhoud van de krant bestaat uit meerdere artikelen, zoals een ooggetuigeverslag van de crash, een verslag over de vlucht en bemanningsleden, een dagboek fragment van een onderduiker en tekst van een aantal pagina's uit het boek van de navigator die de crash heeft overleefd.

vliegende-hollander-blz-1a vliegende-hollander-blz-2a vliegende-hollander-blz-3a
vliegende-hollander-blz-4a vliegende-hollander-blz-5a vliegende-hollander-blz-6a